WYBIERZ POZYCJE

  • Oferta Strony Internetowe - DKAmedia Agencja Reklamowa STRONY INTERNETOWE

  • Oferta Grafika - DKAmedia Agencja Reklamowa GRAFIKA

  • Oferta Drukarnia - DKAmedia Agencja Reklamowa DRUKARNIA

  • Oferta Reklama - DKAmedia Agencja Reklamowa REKLAMA

  • Powrót POWRÓT

Zwiń Menu
Zwiń Menu
Polski Fundusz Rozwoju

Jak komunikacja z klientem wpływa na realizację zlecenia w agencji reklamowej?

Autor: Damian Majkut | 26 września, 2020


Jak komunikacja z klientem w agencji reklamowej (i nie tylko) wpływa na realizację zlecenia…

Prezentujemy kilka rad, które mogą pomóc każdemu w poprawnej realizacji otrzymanego zlecenia, nie tylko z branży reklamowej. A zatem…

Dobra komunikacja z klientem powinna być celem każdego przedsiębiorcy. Stanowi ona bardzo ważny element w obsłudze i sprzedaży oraz wpływa na realizację całego zlecenia.

Efektywne komunikowanie się z klientem stanowi jedno z największych wyzwań podczas prowadzenia biznesu. Bardzo ważne jest zbudowanie relacji partnerskiej z klientem. Między przedsiębiorcą a klientem musi pojawić się swego rodzaju więź, nić porozumienia. Klient powinien czuć się, jak partner przedsiębiorcy.

Zbudowanie pozytywnej relacji bardzo się opłaca, ponieważ zdecydowanie ułatwia to proces realizacji zlecenia. Przedsiębiorca na skutek długofalowej relacji z klientem i nawiązania z nim bezpośredniej relacji może odnieść sukces. Odpowiednia komunikacja z klientem stanowi klucz do sukcesu. Dzięki niej, klient nabiera zaufania do danej marki i zaczyna się z nią utożsamiać.

Bardzo istotne jest usprawnienie procesu nawiązywania relacji. Pierwszy kontakt jest niezwykle ważny, bowiem to od niego w dużej mierze zależy, czy klient będzie chciał skorzystać z usług danej firmy, czy skorzysta z usług konkurencji. Przede wszystkim klient nie może długo czekać na odpowiedź. Każdy z klientów musi być także traktowany w sposób indywidualny i musi czuć się ważny dla przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca musi skupić się na kliencie, na jego wymaganiach i potrzebach, dlatego właśnie tak istotne jest indywidualne podejście ze strony firmy.

Dialog pomiędzy agencją, a klientem

Warto postawić na dialog. Trzeba rozmawiać tak, aby zostać przez klienta w pełni zrozumiałym. Nie może być żadnych niedomówień i niewyjaśnionych kwestii. Należy zawsze liczyć się ze zdaniem klienta i słuchać tego, co do nas mówi. Zdobyte informacje można, bowiem skutecznie wykorzystać w dalszym procesie komunikacji, który zmierza do określonego celu, jaki jest realizacja zlecenia. Tylko wtedy zlecenie zostanie skutecznie zrealizowane. Bardzo ważne jest, aby po rozmowie, klient był z niej w pełni usatysfakcjonowany.

W komunikacji międzyludzkiej jednym z podstawowych elementów wpływających na jej powodzenie jest przede wszystkim szacunek do odbiorcy. Każda firma powinna kłaść duży nacisk na kulturę osobistą w obsłudze klienta.

Zadowolenie klienta i satysfakcja z dokonanego zakupu powinna być ważna dla każdego przedsiębiorcy. Dobry sprzedawca i usługodawca jest zawsze zorientowany na swoich klientów. Ważni są dla niego konsumenci, a nie tylko same wskaźniki sprzedaży. Właśnie w takim podejściu tkwi źródło sukcesu firm, które są otwarte na swoich klientów i traktują ich jak partnerów transakcji biznesowej. Komunikacja z klientem jest niezastąpiona. Klienci bardzo cenią sobie możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowę ze specjalistą w danej dziedzinie. Jeśli klient w czasie dokonywania zakupu, bądź zapoznawania się z daną usługą napotka na swej drodze na jakikolwiek problem i nie będzie miał się do kogo zwrócić o pomoc, to najprawdopodobniej zrezygnuje z zakupu danej rzeczy lub usługi, bo nie będzie wiedział, jak dokonać poprawnie transakcji i owa trudność go zniechęci.

Błędy komunikacyjne podczas realizacji zlecenia

Zła komunikacja z klientem może znacznie zaszkodzić prawidłowemu przebiegu zlecenia. Klient może nie skorzystać ostatecznie z oferowanej mu usługi, czy nie dokonać zakupu, a jeśli go już dokonał, może nigdy już do danej firmy nie wrócić. Firmy powinny być w stałym kontakcie ze swoim klientem i informować go o przebiegu całego zlecenia. Wszelkie informacje powinny być przekazany w jasny, zrozumiały i rzetelny sposób. Klient musi czuć się pewnie i bezpiecznie, ponieważ jest to gwarancją szybkiego i sprawnego przeprowadzenia zlecenia.

Błędy komunikacyjne mogą rzutować na obraz całej firmy, a przecież każdy przedsiębiorca chce, aby klienci chętnie korzystali z jego usług. Zatem zła komunikacja, może pociągnąć za sobą zarówno konsekwencje o małym, jak i o dużym zakresie.

Odpowiednia komunikacja z klientem powinna stać się priorytetem każdego przedsiębiorstwa. Jednak obowiązek dbania o nią nie spoczywa tylko i wyłącznie na przedsiębiorcy. Bardzo ważne jest także odpowiednie nastawienie samego klienta i jego chęć do współpracy.

Translate »